S nástupem letní sezóny praskají psí salóny ve švech! Mnozí majitelé čtyřnohých miláčků je totiž nechávají na léto ostříhat. Samozřejmě, že horko je i psům, nicméně srst je pro ně přirozenou ochranou proti přehřátí nebo podchlazení, proto se střihání u některých plemen nedoporučuje.

A jak je tomu i vás? 

Čekáme na vaše odpovědi, které v této rubrice uvedeme.

Posílejte je na mail: redakce@dogsmagazin.cz a nezapomeňte přidat fotku.

Děkujeme.

——————————————————————————————–

ČIKO

Myslím, že stříhání pejsků na léto není špatný nápad, ale pouze u některých ras!!! Můj Čiko je Shih-tzu,srst je jak vlasy, vypadává minimálně, takže z toho důvodu ho stříhat nenechávám. Je pro mě prostě úprava snazší a on je po ostříhání mnohem živější a veselejší. Když zmokne nebo se vykoupe v rybníce, za chvilku je opět suchý. V zimě se mu na dlouhou srst lepí čerstvě napadaný sníh, je samá kulička a odmítá se pak hýbat, protože mu to překáží. Na léto i na zimu ho necháváme ostříhat mašinkou po srsti, tudíž se mu na kůži nedostane slunce a nespálí ji. Velice rád také hrabe na zahradě v hlíně a s dlouhou srstí by to bylo dost náročné. Bojí se zvuku vysavače i fénu, takže po koupání bych ho nemohla vysušit a když zaleze do pelíšku nebo postele mokrý, má pak srst zapařenou. 🙁 Jsem jednoznačně pro stříhání takovýchto ras, kterým narůstá srst až na zem, ale ne pro stříhání psů, kteří mají pouze určitou délku, jako je špic z vašeho obrázku. A když už nechám psa stříhat,chci aby mu to slušelo, ne, že ho oškubu celého. Připojuji 2 fotečky našeho Čika. První je s delší srstí a druhá s ostříhanou. Aktuální foto po ostříhání bohužel nemám,nerad pózuje. 🙂 Ale názorně je tam vidět,jak se na něho lepí sníh…

Lenka Havlíková

KŘÍŽENKA

Vím, že se říká, že by se psi stříhat neměli, že je srst chrání i před sluncem, ale mé osobní zkušenosti jsou jiné.. mám dnes již 11 letou kříženku, které dokáže narůst celkem dlouhá srst, přes zimu skvělé, alespoň se nenachladí, ale jakmile se oteplí, vidím na ní, že je jí horko, jen polehává a do ničeho se jí nechce, ovšem v momentě ostříhání okamžitě ožije, víc běhá, má zájem o vše okolo, během té hodiny je z ní jiný pes J navíc jí to i rozhodně víc sluší J takže já pro stříhání psů, kteří to potřebují, rozhodně jsem, na druhou stranu mám doma i border colii a nikdy mě nenapadlo ostříhat i jeho, takže tak 😉 posílám fotky dvou extrémních případů, samozřejmě z té hodně dlouhé srsti nestříháme hned úplně nakrátko, vždy je tam nějaká mezifáze, aby nezažila úplný teplotní šok..

Bc. Kateřina Škrdová

KLÉR

Na fotce je naše Klér, která podstoupila letní sestřih. Myslím si, že je dobré nechat psa na léto ostříhat.

kikis