Máte zvládnutý aort? Tak hurá do nového triku!

Představte si, že vám pes sám přinese vodítko, noviny nebo večer podá bačkory. Hned zapomenete na to, co vás v průběhu dne naštvalo a budete se zase cítit fajn. Psi jsou schopni naučit se rozeznávat poměrně hodně předmětů. Pokud chcete, aby vám donesl například bačkory, poradíme vám jak na to.

Nacvičit tento trik je celkem lehké, je však třeba, aby váš pes měl aportování již zvládnuté a vy jste tak mohli začít s nácvikem donášením  konkrétního předmětu.

Psovi nejprve musíte spojit název předmětu se slovem, v tomto případě ho povel: „Přines bačkoru!“ naučíte tak, že z bačkory uděláte„kořist“. Pohybujte s ní psovi před čumákem a snažte se v něm vzbudit zájem. Přitom vyslovujte pěkně zvesela a s nadšením „Bačkora!“ Když k bačkoře pes obrátí pozornost, pochvalte ho a odměňte. Jakmile pochopí, o který předmět jde, začněte ji házet před sebe s povelem „Přines bačkoru!“ Se psem, který umí aportovat, by neměl nastat problém, jedině snad pokud by mu vaše papuče natolik zavoněla, že by si ji chtěl v klidu dosyta užít. Opakujte několikrát, vytrvejte, dokud pes nepochopí, o co vám jde. Po každém správném provedení následuje pochvala. Pokračovat můžete tak, že bačkory nejprve položíte kousek od vás a teprve potom pro ně psa vyšlete. Zkoušejte trik, například když přicházíte domů, pes si ho po čase spojí s vaším příchodem a ve dveřích vás kromě manželky či manžela bude vítat váš psí miláček s oslintaným párem papučí v hubě.