Moderní způsob života se projevuje už i na zdraví zvířat, která s námi žijí v bezprostředním kontaktu.

Přibližně polovinu psů v domácnostech lze označit za obézní. Lidé s nadváhou se mohou zamyslet sami nad sebou a svobodně se rozhodnout, zda se s nastalou situací smíří, nebo aspoň částečně změní vlastní návyky. Tuto volbu už ale nemají naši čtyřnozí přátelé, kteří jsou plně odkázaní na úsudek svého pána.

Jak se tedy u psů vyhnout problémům s nadváhou a spoléhat se přitom na sortiment granulovaných krmiv v pet-shopu?

Hlavním kritériem by měly být informace, které každý výrobce musí na obale podle zákona uvádět. Obsah energie Vám napoví, jestli je krmivo vhodné právě pro Vašeho psa. Psi jednoznačně lépe tráví bílkoviny živočišného původu, proto při výběru krmiva sledujte i procentuální obsah surovin živočišného původu. Zcela se vyhnout rostlinným složkám v granulích nelze vzhledem k současné dostupné technologii výroby. Nejvíce využívanou rostlinnou složkou v granulích jsou obiloviny, především pšenice a kukuřice. Jejich méně využívanou alternativou (hlavně kvůli její ceně na trhu) je rýže. Dietetické účinky rýže oproti tradičním obilovinám jsou však nepřehlédnutelné:

– kvalita rýžové bílkoviny ve smyslu profilu aminokyselin je nejvyšší

– je snadno stravitelná – má nejmenší škrobová zrna

– obsahuje méně bílkovin – v krmivu je tak více živočišných bílkovin

Nativia je novou českou značkou, jejíž snahou je vrátit na trh poctivost vůči chovatelům i jejich čtyřnohým přátelům, a zároveň přinášet „zdravé směry“ do výživy zvířat. Místo kombinace tradičních obilovin či brambor autoři zakomponovali do výrobků pouze rýži, která je společně s kvalitními masovými moučkami zárukou vynikající stravitelnosti krmiva.

Více se dozvíte na www.nativia-pet.cz.