Už jsme si tak nějak zvykli, že vnadné křivky mnoha slečen či dam nejsou takzvaně „od přírody“. Silikon je zkrátka zázrak – poměrně jednoduše jím lze řešit i případy ztráty nebo vrozeného nevyvinutí varlat u mužů. V obou případech se řeší buď problém zdravotní, nebo estetický. Víte ale, že falešnými varlaty je možné nahradit ty „pravé“ i kastrovaným psům?

Umělá varlata jsou ze stejného materiálu jako implantáty určené pro lidi. Vyrábí je společnost Neuticles, jejímž zakladatelem je Gregg Miller. V USA již provedli více než půl milionu těchto operací, pacienty byli nejen psi, ale i kočky, koně, býci, opice…Ceny závisí na velikosti – vel. XS stojí přibližně 2 300 Kč, ovšem model XXl vás vyjde v přepočtu na 12 000 Kč! U nás se tato operace běžně nenabízí, ale je možné se s některou větší veterinární klinikou domluvit. Cena zákroku, včetně samotného implantátu dováženého z USA, se pohybuje od 5000,- Kč výše.

Gregg Miller o sobě říká: „Když jsem v roce 1995 otevřel společnost Neuticles a uvedl na trh silikonové implantáty pro zvířata, mysleli si lidé, že jsem cvok. Zejména ti, co žádná zvířata nemají. Tvrdím, že psi nejsou hloupí. Jestliže vědí, že jim byla amputována noha nebo přišli o oko, pak musí poznat, že jim „něco chybí“ i mezi nohama. Jsem přesvědčený, že jim náhrada dodává pocit hrdosti, je to t
Implantáty jsou určeny jako náhrada po kastraci, a veterináři se shodují, že napomáhají k lepšímu hojení. Dokonce i ochránci práv zvířat nejsou proti, a nepovažují to za týrání, pokud se ovšem implantát vloží hned po kastraci.aková emocionální náplast. Ověřil jsem si to na svém vlastním psu – bloodhoundu Buckovi, který byl mým prvním pacientem.“

Problém nastává, jestliže tuto možnost využije nepoctivý chovatel, který by chtěl tímto způsobem zakrýt vadu svého psa – kryptorchismus, a psa normálně využít k chovu. Pes s jedním varletem (jednostranný kryptorchismus – monorchid) je totiž stále schopný reprodukce, ale tuto svoji vadu předává svým potomkům.

Podmínkou chovnosti jsou obě varlata sestouplá v šourku. Ale jak už tomu bývá, mnohé majitele psů špatné svědomí netíží a chovatelská čest jim nic neříká – takže s pomocí implantátu psa „standardizují“ a bez omezení pak „vyrazí“ na psí výstavu a následně pak psího šampiona nechají zplodit mnoho potomků… Vzhledem k tomu, že implantáty se vyrábějí čím dál tím v lepší kvalitě, co nejpřirozenější, je více než jisté, že ani erudovaný rozhodčí nic nepozná.

Zřejmě by s touto možností zneužití měl počítat zákon a doplnit kupní smlouvy.