V neděli uplynulo 50 let od smrti Marilyn Monroe. Věděli jste ale, že byla pejskařka?

 

V neděli 5.srpna uplynulo 50 let od smrti herečky Marilyn Monroe, označované za nejkrásnější ženu 20. století. Marilyn byla ale nejen skvělou komediální herečkou, zpěvačkou a sexuálním symbolem. Byla to také milovnice zvířat.

„Mám ráda zvířata“, svěřila se Marilyn novinářům. „Když mluvíte se psem nebo kočkou, nikdy vám neřeknou, ať jste proboha zticha.“

Herečka měla během svého života mnoho domácích zvířat, mezi jinými kokra jménem Ruffles a perskou kočku Mitsou. Baseta jménem Hugo si pořídila, když byla vdaná za spisovatele Arthura Millera a žilav jeho vesnickém domě v Connecticutu. Hugo jí ovšem dělal starosti – prý se pořád tvářil hrozně smutně a Marilyn se ho snažila rozveselit.

S dalšími psy často pózovala. Na našem snímku ji vidíte s další slavnou filmovou hvězdou, skotskou kolií Lassie, se kterou se Marilyn setkala na charitativní akci a okouzlení prý bylo vzájemné.

Pro slavného fotografa Avedona zase pózovala s bílým barzojem –  a vznikly jedny z jejích nejlepších fotografií. Ke zvířatům měla evidentně lepší vztah než k lidem – trpěla totiž celý život trémou a stydivostí, které jí ztěžovaly život.

Dalším jejím psem byla čivava jménem Josepha,pro média bezejmenný tibetský španěl anebo asi nejznámějšípsí společník hvězdy – maltezáček Maf, kterého dostala od Franka Sinatry. Jmenoval se podle mafie a s Marilyn trávil poslední roky jejího života.

Koho by zajímalo, jak na život s hvězdou nahlížel, existuje kniha britského autora Andrewa O´Hagana – Život a názory Mafa, psa, a jeho přítelkyně Marilyn Monroe. Jde o fikci, která popisuje, jak těžké je být psem slavné a labilní paničky.

Zábavný klip s Marilyn pochází z jejího posledního, nedokončeného filmu Něco musí prasknout, který natáčela s Deanem Martinem. Když se její postava po letech vrací domů, má jí vítat její pes – jenže kokršpanělovi,který ho hrál, se do štěkotu na uvítanou prostě nechtělo.

Jako by ani netušil, že hraje po boku hvězdy:-)

Video najdete ZDE