Tento umělec a ilustrátor narozený v roce 1957 žije v San Franciscu.

 

Nejdříve pracoval 13 let jako grafik v časopise Art, později také jako jeho ředitel. Po tzv. „krizi středního věku“ se rozhodl vzdát jistého zázemí a začal novou kariéru jako umělec a ilustrátor na volné noze.

Ulriksenův styl každý okamžitě pozná, je to kombinace humoru, veselé nálady s temnější stránkou života – vyjadřuje jakýsi psychologický pohled na život. Postavy mají obvykle malé ruce, nohy, přehnané rysy v obličeji, přesto vždy vystihne jejich podstatu. Jeho obrazy se objevily se v mnoha předních amerických novinách a časopisech. Od roku 1993 je pravidelným přispěvatelem The New Yorker , kde má na svém kontě více než 30 obálek.

Tato práce ho přivedla k mnohým projektům pro různé významné klienty, ať už se jedná o politiky soukromé osoby nebo sportovce. Častým námětem jeho prací jsou psi a baseball, obojí má totiž velice rád.  Má psa – čokoládově hnědého labradora jménem Henry. Je také ilustrátorem mnoha dětských knih, držitelem mnoha ocenění, včetně zlaté a stříbrné medaile Society NY ilustrátorů. V roce 2006 byla v The New Yorker uvedena jeho kreslená parodie filmu Zkrocená hora.

Více na:

http://www.markulriksen.com