Říká se, že obrazem ženy a její duše jsou ruce. Proto by na žádné ženské ruce náramek neměl chybět.

Náramky dodávají ženám pocit ženskosti a podle typu a zvolené barvy je možné odhadnout její momentální pocity a náladu. Co tedy prozradí krásný a elegantní šperk s přívěsky ve tvaru tlapek, navíc zdobené blyštivými zirkony? No přeci, že své pejsky milujeme.

CO BUDETE POTŘEBOVAT

20 kusů perel velikosti 4 mm

10 kusů perel velikosti 6 mm

12 kusů kroužků velikosti 6 mm

10 kusů kovových přívěsků – tlapky

1 karabinka velikosti 10 nebo 12mm

20 cm řetízku (vyberte jakýkoliv, u kterého lze do jednotlivých ok provléknout kroužek, v některých prodejnách můžete zakoupit i stříbrný řetízek)

30 kusů ketlovacích nýtů (ketlovací nýt vypadá podobně jako špendlík s hlavičkou, délka 2cm)

kleště ploché, štípací a půlkulaté (ketlovací kleště mají kulaté nebo půlkulaté špičky a je nutné si je pořídit)

Všechny komponenty včetně řetízku jsou z bižuterního kovu. Perly je možné si vybrat v 10 barvách, můžete je nahradit i jinými kulatými korálky. Všechny potřebné komponenty se dají zakoupit v pražské prodejně Stoklasa nebo v jejich e-shopu. Pokud si při nákupu nebudete vědět rady, zkušené prodavačky vám rády poradí.

CENA MATERIÁLU: cca 200 Kč

POUŽITÁ TECHNIKA

Ketlování – vytváření malých oček na ketlovacích nýtech nebo jehlách, spojením jednotlivých oček pak vznikne šperk (název z němčiny).

VARIANTY

Tlapičky a perly můžete nahradit minerálními kameny či kovovými nebo skleněnými korálky.

Změříte si řetízek v délce obvodu ruky, přidáte 1 cm a odstřihnete. Otevřete kroužek, navléknete do něj karabinku, provléknete posledním okem řetízku a kroužek zavřete.
Uchopíte prostřední část  řetízku a do prostředního oka navléknete první tlapku navlečenou do kroužku, kroužek uzavřete.
Připravíte si perličky. Každou perlu navléknete na nýt, necháte za ní 1 cm nýtku a zbytek odstřihnete.
Nýtek za perličkou stisknete uprostřed do půlkulatých kleští, vznikne vám ketlovací očko. Tímto způsobem si připravíte všechny peličky.
Ketlovací očko pootevřete, navléknete do oka řetízku větší perlu a oko zavřete. Do stejného oka řetízku navléknete ještě 2 malé perličky. Střídáte tlapky a perličky po celé délce řetízku.