Kumihimo je stará japonská technika. Dá se využít na výrobu jakýchkoliv ozdobných šňůrek a šňůr, plochých i kulatých. Darí Fejtková pro vás připravila návod, jak si vyrobit vodítko nebo obojek sami. Saténové šňůrky jsou k dostání ve velké škále barev a tak můžete mít vodítko ve svých oblíbených barvách.

CO BUDETE POTŘEBOVAT

10m světle růžové, 10m středně růžové a 10m fialové saténové šňůry šíře 2mm, pevnou nit, pletací kolečko Mobidai, karabina, plastové koncovky na vodítko, jehla. Pokud chcete mít vodítko slabší, použijete saténové šňůry šíře 1mm. Koncovky na vodítko můžete použít z nějakého starého vodítka.

POSTUP

Saténové šňůry rozstříháte na 6m kusy, budete mít 2 světle růžové, 2 středně růžové a 2 fialové. Na konci uděláte přes všechny šňůry uzel. V návodu jsou pro větší názornost použité kontrastnější barvy.
 Šňůry rozmístíte na kolečko Mobidai podleobr.1, tak, že budete mít vždy dvě šňůry stejné barvy vedle sebe  konce šňůrek stočíte a převážete tkaničkami,aby se vám s nimi lépe pracovalo  Začnete přehazovat šňůrky růžovou  přes 2 modré.
Vždy vezměte šňůrku nad tou, kterou jste právě přehodili a přehodíte přes dvě následující.
 Takto neustále pletete dokola, dokud nemáte požadovanou délku. Kolečko si můžete při pletení v ruce otáčet. Na konci omotáte všechny šňůry nití a sundáte z kolečka.
Na jednom konci vytvoříte velkou smyčku a důkladně prošijete pevnou nití.
Na vodítko navléknete obě plastové koncovky.
 Na druhém konci vytvoříte malou smyčku, vložíte karabinu a důkladně prošijete. Zastřiháte přebytečné konce šňůrek, a přes smyčky s