Máte chuť vyrobit pro svého pejska něco opravdu originálního? Třeba obojek? Zkuste podle našeho návodu obojek z krystalů swarovski. Výroba je opravdu rychlá a snadná. Obojek nadělá nejen hodně parády, ale všichni budou navíc obdivovat vaše šikovné ručičky.

CO BUDETE POTŘEBOVAT

čiré ohňovky  4mm

sluníčka Swarovski  4mm barva Light Topaz a Topaz

stříbrné TOHO,  vel. 11, sáček 10g

1,5m vlasce průměr 0,25mm

karabinka

2 kroužky 6mm

jehla

ploché kleště

VYSVĚTLIVKY

Na 10cm obojku potřebujete 60ohňovek (1ks 0,5Kč), 60 sluníček (1ks 2,5Kč), 15 TOHO korálků.

Ohňovky  – druh broušených korálků leštěných ohněm.

Sluníčka swarovski – korálky s diamantovým brusem, můžete nahradit sluníčky od Preciozy nebo cínovkami. Všechny zmíněné korálky mají stejný tvar.

TOHO –  druh japonských korálků, lze je nahradit českým rokajlem.

Vše lze zakoupit v internetových obchodech specializovaných na prodej korálků.

TECHNIKA

Technika se jmenuje čtyřkorálek (angl. RAW ). Spočívá v navlékání korálků na nit nebo vlasec, a navlečené korálky vytváří malé čtverečky ze 4 korálků.

Takto vypadá schéma výroby obojku. (foto9)

POSTUP

UstřihnĚte  1,5 m vlasce, navléknete na něj 3 ohňovky a stáhnete je doprostřed vlasce.
Na pravý konec vlasce navléknete 1 ohňovku a levým koncem vlasce ji provléknete ve směru šipky. Korálky na vlasec navlékáte bez jehly.
Na každý vlasec navléknete 1 ohňovku. Na pravý konec vlasce navléknete 1 ohňovku a levým koncem vlasce ji provléknete (ve směru šipky). Podle kroku 2 navléknete celou délku obojku.
Sluníčka swarovski se našívají na právě vytvořenou řadu korálků. Na vlasec si navléknete jehlu. Na pravý konec vlasce navléknete sluníčko, rokajl, sluníčko a provléknete další ohňovku (ve směru šipky). Sluníčka vytvoří po navlečení přes ohňovky šikmý pruh.
Na levý konec vlasce navléknete 1 sluníčko, provléknete rokajlem.
Na levý konec vlasce navléknete sluníčko a provléknete ohňovou (ve směru šipky). Podle kroku 3 a 4 pokryjete celý obojek sluníčky. Na konci provléknete konce vlasců ohňovkami, aby byly u sebe, a svážete je několika uzlíky.
Na jedné straně provléknete mezi korálky kroužek a zavřete ho. Na straně druhé provléknete mezi korálky kroužek, navléknete na něj karabinku a kroužek uzavřete.
Obojek si můžete vyrobit jednobarevný, dvoubarevný (jako v návodu) nebo použít všechny možné barvy. Obojek je pouze ozdobný a není možné ho používat místo klasického obojku. Stejným způsobem si můžete vyrobit náramek pro sebe.