Podle amerických vědců sdílejí lidé se psy stejné druhy bakterií.

Znáte to, pes vám někdy olízne obličej a vy přemýšlíte, jak moc nebezpečné to může být. To nevíme, známe ale výsledky studie Coloradské univerzity, podle které jsou psi a lidé hostiteli stejných druhů bakterií.

Prostě ty samé bakterie, které má váš Alík na jazyku a packách, žijí i na vašem těle. Což je kapku divné. Podle studie to samé neplatí o kočkách, patrně proto, že s těmi se lidé tolik nepusinkují,jako se psy. Pokud vás děsí představa potvor lezoucích po vašem těle, uklidněte se. Bakteriemi jsme pokrytí tak jako tak. Na vašem těle je desetkrát více bakterií než bunděk, najdete tu asi tak tisíc různých druhů bakterií.

Studie zkoumala bakterie z domácnosí se psy, vzorek byl odebrán z každého psího i lidského čela, dlaně nebo packy, jazyka a hovínka. Po zjištění DNA ve vzorcích bylo zjištěno, že na lidském těle žijí dvě psí bakterie. Betaproteobacteria, která se normálně vyskytuje na psím jazyce a actinobacteria, která žije na psích tlapkách. Studie došla ke zjištění, že výskyt bakterií je v souladu s ústním a kožním přenosem mezi psy a jejich majiteli.