Týraná štěňata irských vlkodavů z otřesné množírny.

ZPRÁVA PŘEVZATA Z NADAČNÍHO FONDU IRSKÝ VLKODAV:

Dostaly se k nám informace o živořících a jen velmi špatně přežívajících štěňatech, do kterých jejich „chovatel“ údajně nechce investovat, protože je nikdo nechce. Že tato slova myslel vážně dokládaly  fotografie a skutečný stav štěňat. Štěňata žila ve vlhku a zimě v chlévě patrně po hovězím dobytku s naprostým nedostatkem jakéhokoli, alespoň nekvalitního krmiva.

Jeli jsme se hned na místo podívat, pán nás sice do prostor ustájení nepustil, ale štěně nosil jedno za druhým a také je velmi vychvaloval. Pohled na podvyživená, začervená, špatně se pohybující štěňata byl smutný, ale pán mluvil jen o penězích. Nevěděl ani jakého jsou pohlaví, natož něco  podrobnějšího. Smutné bylo i to, jak se štěňata snažila dostat aspoň na chvilku zpět ke svým rodičům, kteří jsou zavřeni v přilehlém tmavém chlévě s výhledem na dvůr. Rodiče – mladá drobná fenka, které v době krytí bylo 8 !!  měsíců a otec, kterému v té době bylo 10 měsíců. Co je nejsmutnější – fena je podle slov majitele opět několik dní nakrytá. Takže se možná v 15-16 měsících stane matkou podruhé.

Co dělat v takové situaci, kdy štěňatům jde opravdu o život a s majitelem není řeč? Všechna předsevzetí takového člověka nepodporovat jdou při pohledu na štěňata stranou. Rozhodli jsme se psy dostat pryč, jak jen to půjde. Každý den, kdy štěňata živoří hladová v zimě a vlhku je hrozný pro ně a pro každého jen trochu vnímavého člověka.  V této konkrétní situaci bylo pro nás toto řešení jediné možné. Rodiče štěňat se nám nepodařilo získat, ale rozhodně uděláme všechno, co bude v našich silách aby se je podařilo odebrat a zabezpečit odpovídajícím způsobem alespoň následně.

Štěňata jsme odkoupili, převezli do naší péče a budeme se snažit pro ně udělat co nejvíce a alespoň dodatečně je vybavit pro budoucí život. Doufáme, že nám v tom budete nápomocni a že  štěňata najdou majitele, kteří jim poskytnou trvalý a laskavý domov. Ze štěňat nevyrostou budoucí šampióni ani chovná zvířata, ale určitě budou milými společníky. Protože ač je to skoro neuvěřitelné, o lidskou společnost stojí.

Štěňata nyní dostávají několikrát denně dietní stravu, prošla prvním odčervením, které je kromě krmení nyní ze všeho nejdůležitější. Radují se z každého piškotu, z každého pohlazení a z každého slunečního paprsku. A protože na fotografiích nemusí být patrné jak jsou velká – mají od 9 do 12 kg a je jim přes 4,5 měsíce. Pamatujete si kolik v tomto věku vážil váš vlkodávek? Pravděpodobně kolem 35 kg… člověku se až nechce věřit. Toto jsou obvyklé váhy osmi týdenních štěňat. Jak dlouho ještě mohla přežívat s třetinovou váhou??

POZNÁMKA REDAKCE – V SOUČASNÉ DOBĚ MAJÍ VŠECHNA ŠTĚŇATA NOVÉ MAJITELE, BOHUŽEL PODOBNÝCH „CHOVATELŮ“ JE DOST A DOST, PŘEMÝŠLEJTE, KDE KOUPÍTE SVÉ NOVÉ ŠTĚNĚ!

Více info na http://www.irskyvlkodav.cz/psi/311-beranci