Titul pro bezkonkurenčně nejroztomilejšího pejska světa jednoznačně patří maličkému dnes již pětiletému německému trpasličímu špicovi jménem Boo! A kdo je tento neznámý pejsek?

Tak především není neznámý, ale právě naopak: fanoušků po celém světě má díky svému internetovému fanklubu již přes dva miliony. Jeho majitel vystupuje pod pseudonymem J. H. Lee a pochází ze Spojených států. Vydal o něm knihu „Boo, život nejhezčího psa na světě“, která se ihned stala bestsellerem. Kniha popisuje život pejska od štěněte po současnost, je doplněna množstvím exkluzivních fotografií, na kterých se Boo věnuje nejoblíbenějším činnostem: hraje si s přáteli a dělá nezapomenutelné psí oči. Pózuje v baseballové čepici, ve velkých brýlích nebo jen tak vykukuje schovaný v šuplíku. Boo miluje převleky všeho druhu a focení si vychutnává. Jeho slávu mu může závidět nejedna světová hvězda.

A jak na sebe Boo upoutal pozornost? 

Díky svému originálnímu sestřihu, který vlastně vznikl náhodou. Boo měl totiž příliš zauzlovanou srst, kterou nešlo vůbec rozčesat. Nezbývalo tedy, než použít nůžky. Majitel byl nejdříve jeho vizáží zklamaný, ale pak se mu nový vzhled pejska zalíbil, byl v něm velice roztomilý. A to tedy je!

Posuďte sami…