Jsem lovecký pes, teda pes loveckého plemene, to je jasné. Například včera jsem málem ulovil ježka, už jsem ho skoro měl na lopatkách, musel jsem být potupně odnesen v náručí (jsem nějakej ratlík nebo co????), protože přítomné okolo venčící důchodkyně měly málem amok.

Však já si ho příště najdu znovu. No, a jelikož jsem takovej borec, musím taky patřičně baštit. Normálně střídáme bizoní granule a maso, když ale někam jedeme, na chatu nebo na výlet třeba, dostávám jiné mňamky, konzervy. Jenže kdo by se prý s nima tahal.

No a tak mi byl zakoupen švédský vynález, tetrapakové balení „kousků soba v rosolu“ od firmy Robur. No, uvidíme. Sob je prý něco jako velká srnka, tu už jsem si párkrát v životě prohnal, jejich stopičky voní skvěle, takže nejspíš i skvěle chutnaj. A sob je prý něco podobného, švédští psi prý stopují a honí tohle, srnky je nezajímaj. Takže jsem tuhle švédskou srnku, co byla zabalená do té krabičky jako od mlíka, dostal do misky na ochutnání.

Po pravdě jsem kapku popelnice, co sežere všechno, takže jsem vyluxoval i tohle, dobré to bylo, moc dobré. Jen ta chuť mi byla nějak povědomá, že bych už soba někdy jedl? Podezíravě jsem štěkl na paničku, ať se mrkne na obal, jak je to s tím parožnatcem doopravdy. A helemese – ono je ho tam jen 4%, zbytek je kuřecí a vepřové, proto mi ta chuť až tak exotická nepřišla. Prý je to takový trik na páníčky, na obale je krásná dřevěná chata, barvičky jak z Ikey, no a ten sob, to je další lákadlo na ty naše romantické dvojnožce. Soba je tam, jen aby se neřeklo. Takže losí a lososí (první je prý ještě větší sob a druhé světe div se, ryba) prý asi neochutnám. I když zas tam prý je cosi na imunitu a to balení je vážně šikovné….

Mimochodem, nevíte někdo, jak chutná ježek a jestli ho už taky strkají do konzerv pro nás psy?

VIGGO OCHUTNÁVAL TETRAPACKOVÉ BALENÍ (480 GR) ROBUR KOUSKY SE SOBEM V ROSOLU. NA SVOU VÁHU 5 KG BY MĚL DENNĚ SNÍST VÍCE JAK JEDNO BALENÍ.

HODNOCENÍ: VIGGO DÁVÁ