Chodíte rádi na výlety? A co zkusit nějaký delší? Nebo nějaký hodně dlouhý?

 

CO TO JE?

Dogtrekking je extrémním kynologickým vytrvalostním sportem, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti (80 – 100 km)v časovém limitu (většinou 48 hodin).Psovod je se psem při dogtrekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítku. V žádném případě není možno jít se psem „na volno“ (ani krátkodobě).Pro začátečníky jsou v rámci oficiálních dogtrekkingů vypisovány tzv midy, trasy kolem 40 km.

PRO KOHO SE HODÍ?

Pro nadšené turisty, kteří se svým psem rádi objevují krásy naší vlasti. Nezáleží tolik na fyzičce nebo plemeni psa, jde spíš o chuť se toulat. Samozřejmostí je ale fyzička psí, přece jen musíme mít z chůze radost oba. Jinak ale na tratích závodů můžeme vidět jak minipsíky, tak obry, nejčastěji se ale účastní husky, malamuti a jiní seveřani, pro které jde o trénink na zimu a také českoslovenští vlčáci, beauceroni a jiná větší plemena, která svou vahou a silou páníčkovi obzvlášť do kopce citelně pomohou.

CO POTŘEBUJETE?

Páníček potřebuje kvalitní vybavení – boty jsou základ vší pohody, stejně jako nepromokavé oblečení a dobrý batoh. Pes pak potřebuje kvalitní a padnoucí postroj, k němu šňůru s amortizérem. Připnout si ho můžete buď na popruh od batohu nebo na sedák. Na trati oceníte „vychytávky“ jako jsou skládací misky na vodu a sušené maso na dobití energie.

KDE CVIČIT?

Chodit můžete samozřejmě kdykoliv a kdekoliv, pokud se chcete zúčastnit organizovaného závodu nebo dokonce Mistrovství ČR (kde se sčítají body z celé sezony), podívejte se na www.dogtrekking.info