Teamový psí sport, při kterém se pobavíte jak vy, tak váš pes!

 

CO TO JE?

Flyball je jeden z mála teamových psí sportů. Pro psovody není tak náročný, hodí se tedy i pro starší a handikepované páníčky. Utkávají se v něm dvě čtyřčlenná družstva na dvou stejných flyballových dráhách, skládajících se ze čtyř stejných skokových překážek a flyballového boxu, který vystřeluje míček. Na povel psovoda, který vypouští psa na startu, vyběhne pes na dráhu, překoná čtyři skokové překážky, naskočí na desku boxu,  tím spustí mechaniku, chytí vystřelený míček a aportuje ho zpět přes překážky k psovodovi.

V okamžiku, kdy první pes z družstva protne cílovou čáru, vybíhá další pes. Vítězí družstvo, které má jako první v cíli všechny čtyři psy (a míčky).

Flyball vznikl kolem roku 1970 v Severní Americe, kde se rychle rozšířil, k nám se dostal až v devadesátých letech a boom zažívá právě teď.

PRO KOHO SE HODÍ?

Pro kohokoliv, důležité je, aby pes měl zájem o balonek a nebyl konfliktní – na trati se nesmí starat o soupeře, ale o míček. Na flyballu je nejkrásnější to, že ho opravdu může dělat každý, mladý, starý, s minipsem nebo habánem. A dalším bonusem je navázání nových přátelství s členy vašeho teamu.

CO POTŘEBUJETE?

Psa s nadšením pro balonek, skokové překážky a speciální flyballový box.

KDE CVIČIT?

Je mnoho cvičišť, kde se věnují flyballu, stačí si jen vybrat to své – tenhle sport doma v obýváku nebo sami na louce nenatrénujete. Více info na www.flyball.cz