Zatančete si se svým psem!

 

CO TO JE?

Dogdancing je, jak název napovídá, tanec se psem, konkrétněji pak psí sport, kde pes pod vedením psovoda a spolu s ním provádí různé cviky za doprovodu hudby. Je rozdělen do několika divizí, někde je kladen důraz na přesné kroky u nohy psovoda, jinde na fantazii při vymýšlení sestavy, ale v základě jde o koníček, který můžete provozovat všude a takřka s každým psem. Je povolena celá škála pohybů od chůze u nohy, po otočky, slalom mezi nohama, couvání, podávání pacek, panáčkování, válení sudů, skákání přes ruce nebo nohy psovoda…. Velkou českou hvězdou dog dancingu je Alena Smolíková, která se svou fenou BOC Keysi uspěla i na prestižním Crufts.

PRO KOHO SE HODÍ?

Stejně jako u většiny psích sportů, i v dogdancingu převládají border kolie, ale na závodech můžete vidět i mnohá další plemena, jedna z nejúspěšnějších závodnic Vanda Gregorová např závodí s čivavami. Stačí jen přizpůsobit sestavu možnostem vašeho psa, nenutit třeba velké a těžké psy ke skokům atd.

CO POTŘEBUJETE?

Aktivnějšího psa, fantazii a hudební sluch, přece jen budete tančit na hudbu a měli byste se do ní trefovat.

KDE CVIČIT?

Cvičit můžete sami doma, stačí pes a kazeťák, na různých místech v republice pak probíhají kurzy a semináře, vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Více informací najdete nahttp://www.dogdancingclubcr.cz/