Obojky já nerad. Škrtí na krku, chytají se za ně větvičky a tráva, překáží a smrdí. Já jak jsem malý (tedy na výšku, jinak jsem velký borec, samozřejmě), a jak je pořád mokro, nylonové obojky jsou pořád mokré, špinavé, smradlavé a já v nich vypadám jak nějaký psí homeless nebo bůhvíjaký vořech. A to jsem prosím Von.

Takže vyhlídka na nový obojek mě teda nenadchla. Leda by mi pořídila takový ten černý s bodci, co jsem tuhle viděl na jednom pitovi. Myslím, že by mi dost sednul. Jenže to co vybalika, žádné hroty nemá. Ani lebky nebo cvočky. Nic. A navíc je to…gumové???? Aha. Tak prý je to nějaká vychytaná směs polymerů. Guma, akorát vychytaná, no.

Tak jo, jdeme ven, jsem za manekýna v šedočerné kostičce. To nevědí, že jsem původem Němec, že na mě rvou nějakou skotskou kostku? Ale támhle ta fešná doga na mě shlíží docela se zájmem, takže to asi bude in. Po ránu je jako vždycky rosa, to taky nesnáším (prý to přeháním a jsem zbytečně negativní, ale vy byste se chtěli procházet po krk ve vodě a dělat, že nic?)…To zas bude hnus, ta šedočerná krása. A hele, ono nic. Guma je pořád guma, čistá, nesmrdí, nekape z ní bahno, to jen ze mě, jak jsem hrabal tu díru, vždyť jsem taky norník…Tak jo, když už nějaký obojek, tak tenhle. Jen mě trochu uráží, že kolega kokr ho nedostal, že prý není takové prase. No chápetem to? Jsem normálně znevýhodněn tím, že nějakého cvoka v Německu (nejmenoval on se Mengele?) napadlo, že mám mít krátké nohy a oni se mi ještě budou posmívat? Mně? Skotskému frajerovi s gumou na krku?

VIGGO DNES TESTOVAL:  OBOJEK DUBLIN DOG. NEJVÍC MU SLUŠÍ BARVA ARGYLLE CONFESSION. PRÝ.

HODNOCENÍ: VIGGO DÁVÁ