Tahá váš pes na vodítku a vy ho to nejste schopni odnaučit? Pak možná potřebujete Halti ohlávku…

Výcvikovou pomůckou, která se v poslední době začíná stále více používat je ohlávka Halti. Pokud máte doma psa, se kterým je díky jeho neustálému tahání na vodítku, každá procházka pro vás utrpením, pak by vám tato speciální výchovná pomůcka měla pomoci.

Pro koho je určena?

Jak jsme se již zmínili – pro psy, kteří jsou problematičtí, agresivnější, ale také pro zcela klidné a poslušné. Používá se při výcviku u lidí se slabším úchopem, takže ji ocení zejména lidé staršího věku, kteří již nedisponují velkou fyzickou silou, dále maminky s kočárkem, pro něž je každá volná ruka dobrá, a chtějí mít jistotu, že jejich dítě neskončí v převráceném kočárku na chodníku.  Výborným pomocníkem je také pro lidi tělesně postižené, při výcviku asistenčních psů ji používají i lidé z organizace Pomocné tlapky. Manipulaci s  Halti ohlávkou zvládne, bez rozdílu věku, váhy, zkušeností.

 

Kdo Halti vynalezl?
Originál patentované ohlávky HALTI vyrábí veterinární lékař, pan Mugford od roku 1995. Již v roce 1979 založil The Animal Behaviour Centre (Centrum výchovy zvířat), které se specializuje na řešení problémového nebo i životu nebezpečného chování zvířat. Od svého založení se centrum zabývalo vývojem nových technik a pomůcek pro výcvik a kontrolu domácích zvířat. Klienti a jejich problematičtí psi jsou dokonalou testovací laboratoří pro často i bizardně vypadající produkty a koncepty. Například poněkud podivně vypadající, ale výborně fungující ohlávky Halti se zrodily díky kombinaci – bolavých zad Dr. Mugforda a jednoho obzvlášť agresivního Irského vlkodava jménem Ben.“
Jak „Haltina“ vlastně vypadá?
Je to systém jednoduchých popruhů, které má pes vedené přes čelist, vypadá jako koňská uzda.

 

Skládá se z těchto komponentů:

Nosní popruh

Nosní popruh obepíná čumáček psa, dole prochází průvlakem a ukončen je vodítkovým kroužkem. V horní polovině je pro rozložení tlaku na citlivou partii nosu psa zdvojený.

 

Lícní popruhy

Zdvojením zesílené lícní popruhy spojují nosní a krční díly. Jejich bezešvé spoje chrání rty psů před poškrábáním.

Krční popruh
Popruh seřiditelné délky s rychlospojkou pro připevnění navazuje po stranách v optimálním úhlu na lícní popruhy.