Tohle rozhodnutí je třeba dopředu pečlivě zvážit. Budu zvládat jejich výchovu? Dokážu spravedlivě rozdělit svoji pozornost a lásku? Jaký věkový rozdíl by měl mezi nimi být? Psa nebo fenku? Stejné plemeno nebo zcela jiné? Zvládnu dva pejsky i po finanční stránce? Vejdou se mi do bytu, auta, eventuelně postele?

To bylo sice myšleno s  nadsázkou, nicméně otázek kolem tohoto zásadního rozhodnutí se vám vyrojí až nad hlavu. Pokud si je všechny dokážete rozumně zdůvodnit, a dojdete k závěru, že vše zvládnete, pak není důvod proč si druhého psího společníka nepořídit. Z vašich odpovědí je zřejmé, že i zde platí obecné pravidlo: více starostí, ale i více radosti.

K jedenáctileté Eli jsem pořídila dvouměsíční Ruby. Eli té malé nedala nic zadarmo. Ze začátku jí dělala naschvály, třeba o ni schválně zakopávala nebo ji často „omylem“v běhu srazila. Trvalo celé dva měsíce, než ji vzala na milost. Když jí poprvé olízla oči a čistila ouška, bylo vyhráno! Dva psy jsou sice dvojnásobná starost, ale zároveň i několikanásobná radost.

Lucie Kučerová

Mít jednoho pejska je trošku snazší, zejména při výchově, protože na něj máte více času. Ovšem pro pejska je myslím lepší, když má ješte jednoho psího kamaráda. Nenudí se, když na něj zrovna nemáte čas a není sám, když jste v práci. Sama mám jednoho pejska – Akimku.  Ale kdybych měla větší byteček, určitě bych mu kámoše pořídila.

Petra Mrázová

Jsem veliký pejskomil,takže jsem rozhodně pro dva psy. A klidně i pro víc. Zatím mám jen jednoho – fenku Winky. Fenka Ginny je mé starší sestry. Když si dva psíci na sebe navyknout, tak jsou jako sourozenci. Rozumí si spolu, hrají si, chodí spolu na vycházky, dělají skoro všechno společně. Občas se odehraje i nějaká ta „bitka“, ať už je to ze srandy nebo vzteku, ale tím bych si hlavu nelámala, sourozenci se taky někdy pohádají. Kdežto, když máte jen jednoho psa, tak bude doma sám, může naříkat a naschvál i něco zničit. Sice je hezké vidět,jakou má radost když přijdete domů, ale vy nevidíte, jak se trápí, když je doma sám. Není lepší vidět více rozzářených tlamiček a vrtících ocásků?

Jitka, Winky a Ginny

Myslím si, že je lepší mít doma dva pejsky. Jednomu je doma smutno a nudí se. Vždyť i ten pejsek potřebuje nějakého toho ,psího kamaráda“.

Jeff, Linda a Deby
Mám pětiletého jorkšírka Jesseho a s přítelem jsme se v létě rozhodli, pořídit si dalšího pejska Marleyho, tentokrát lousianského leopardího psa. Naše domácnost viditelně ožila, pořád se musíme smát, jak si spolu ti dva hrají. Jednou si hrají na babu a honí se kolem křesla, nebo se přetahují o uzlík a pořád se pusinkují. Jsou to parťáci na život a na smrt, všechno dělají spolu, jakmile se jeden někam hne, má druhého za patami. Myslím si, že jsme udělali to nejlepší rozhodnutí.

Sabina

Tak odpovedˇ je: rozhodne dva psy. Človek si užije viacej zábavy a pes má d’alšieho kamaráta. Moju fenku Stellu (na fotke tá vľavo) mám už tri roky. Túto jar som sa rozhodla spraviť dobrý skutok a vzala som si z útulku fenku, ktorá si ma hnedˇ vedela získať. Je s nimi síce viacej práce, ale rozhodne svoje rozhodnutie neľutujem… myslím, že to, že som si vzala domov druhého psa bolo najlepšie rozhodnutie v mojom živote.

Lucia Gazdurová

Určite je lepšie mať 2 psy! Najmä preto, aby sa mali s kým hrať aneboli samy , kedˇ  majiteľ nie je doma. Psy, tak ako ajľudia majú rady spoločnosť. My máme 2 fenky labradorky: Rona (žltej farby, 6 rokov) a Jessy (čienej farby, pol roka).V prvý deň čo sme Jessy doniesli domov sa strašne Rony bála a Rona na ňu krivo pozerala, avšak postupne si na seba zvykli a Rona sa správala, akoby bola jej matka – obraňovala ju (ešte aj pred naším kocúrom), hrali sa spolu,zahrievali sa spolu v búdke,Rona jej požičala svoje hračky. Jessy skoro vsetko opakuje po Rone, akoby sa od nej učila. Mám ich veľmi rada. A spolu sú strašne zlaté.