Většina psů cestování autem miluje! V některých případech majitelé psů musí dokonce dávat pozor, aby nenechali dveře od auta otevřené, protože jakmile má jejich pes možnost, ihned nastoupí…

Někteří psi ale s cestováním problém mají. Nedaří se jim už samotný nástup do auta, zuřivě protestují nebo ještě hůř, klidí se z cesty tak dokonale, že místo balení hrajete hru na schovávanou. Při jízdě hlasitě funí, sliní nebo dokonce zvrací. 

A jak je to u Vás?

Náš bíglouš autem jezdí moc rád a často, jezdí v kufru auta. Dřív tomu tak nebylo, jako štěně měl chřipku a když jsme jeli od veta udělalo se mu špatně, od té doby si spojil tenhle nepříjemný zážitek s autem a začalo se mu dělat po 5 minutách v autě špatně. Pak jsem objevila webovky, kde veterináři radili jak naučit psa jezdit v autě a musim říct, že rady zabraly. Dneska mu budou 3 a cestování miluje jezdíme i větší dálky bez problémů, jak vidí, že se začne balit, hned si to jistí u auta.

Jana Kučerová a Mossík

Naše Debinka cestuje v kufru, kde se jí moc líbí a má tam plno místa. V Mercedesu prostě cestuje ráda. U přítele v autě cestuje na zadních sedačkách, ale to už se jí tolik nelíbí.

Linda a Debinka
Moje Baruška, jakožto foxteriér, je velmi energický pes a cestu autem přímo zbožňuje. Kdykoli se někam jede, hned čeká na otevření kufru auta, kam si sama vyskočí a je připravena na cestu. Někdy ji ovšem za odměnu dovolíme sedět na klíně spolujezdce, to si pak jízdu vyloženě užívá. Kouká z okýnka a pozoruje co se děje všude kolem.

Matěj, Baruška

Verushce je 10 týdnů a již teď zbožňuje jízdu autem. Když jdeme venkua shodou okolností někdo zrovna otevře dveře u auta, hrne se s radostí k němu a chce nastoupit. Co se týče místa cestování, nejraději sedí u nohou spolujezdce, kde příjemně fouká studený vzduch klimatizace. Mám již druhého psa, kterému jízda autem v žádném případě nevadí. Myslím si, že proto, aby se pes nebál cestovat je nutné spojit jízdu s příjemným zážitkem jako například procházka a nepoužívat auto jen pro cestu k veterináři.

Michaela Šedivá a Vera

Gucci s námi cestuje vždycky v přepravce, protože je to pro něj bezpečné a já nemusím mít o něj starost, jestli se mu něco nepřihodí. Cestuje moc rád, snáší to dobře. Když jsem si ho ale poprvé vezla od chovatelky, tak mu cestování očividně nedělalo dobře, seděl na mě a neustále jsme museli zastavovat. Domů jsme přijeli s naprosto poblinkaným autem a o mě ani nemluvě.

Simča a Gucci

Moje Sunnynka jízdu autem přímo zbožňuje. Kdykoliv se otevřou dveře od našeho auta, naskočí dovnitř a usedne na svoje místo – zadní prostřední sedadlo. Na cestování je zvyklá už od štěňátka, chvilku po výjezdu usne a prospí skoro celou cestu. Napřed jezdila v plyšové tašce, ale protože pro její bezpečnost bychom udělali vše, koupili jsme jí speciální psí pásy. Naštěstí si na ně rychle zvykla a už o ni nemusíme mít strach, když auto prudce zabrzdí.

Soňa a Sunny