Tak mám zase nové granule. Zas prý nějaká převratná novinka. Já vám nevím…

…neříkal jsem té paničce dost jasně, že bych radši žral ty děsně dobré věci u popelnic nebo ty buřty, co si teď v létě pořád peče? Asi nějak špatně slyší.

Tak jo. Jdeme teda testovat. I když, dávat mi granule v parném létě, kdy stejně nemám chuť na nic jiného než na leklé a shnilé ryby na Slapech, kam se jezdíme koupat, je teda pěkná konina.

Tyhle granule nevypadají až tak moc jako granule. Jsou to spíš krychličky a vlastně mi nejvíc připomínají takové to, co je v květináčích a nesmím to žrát. Keramzit se tomu prý říká. Je to proto (granule, ne ty věci v květináčích), že nejsou dělané tak jako jiné granulky, ale že jsou pečené. V něčem jako horkovzdušné troubě, co máme doma. No a tím, že jsou pečené, tam prý zbyde víc minerálů a vitamínů.

Taky v nich je jenom hovězí maso, ani stopy po kuřecím, po kterém mají prý někteří psi vyrážku a drbou se, až jim vypadají chlupy a oni se pak můžou chlubit, že jsou vzácní naháčové. Já alergii nemám na nic, tak nevím. Jo a to hovězí je tam jako maso, ne moučka, což mě až tak nezajímá, ale panička tyhle věci studuje. Já rozdíl mezi tím, jestli je granule z moučky nebo masa, nepoznám. Poznám zato rozdíl mezi granulí a masem. Ten je dost velkej.

Taky je tam celozrnná mouka, co se nevím proč jmenuje KRAV, mi to zní jak to izraelské bojové umění krav maga, ale co už. Každopádně je taková celozrnná mouka taky děsně zdravá a je dobrá i pro alergiky.

Navíc jsou tyhle krychlogranulky vyráběné ve Švédsku, v nějaké malé rodinné firmě, což znamená, že se nevozí přes půl světa a někdo někde přesně hlídá, co se do nich dává. Asi tak jako já přesně hlídám, co dává panička do misky. Krychličky jsem ochutnal. První dávku jsem sežral s nadšením, jako většinu nových věcí, do dalších se mi ale úplně moc už nechtělo, sežeru je jenom, když mi do nich nalámou piškot nebo dají trochu konzervy. Jenže já prý jsem zmlsaný jezevčík, tvrdý oříšek pro výrobce a testovače granulek vůbec.

No nic. Jíst se to dá, ale pořádné mršině se nic nevyrovná. Navíc v granulích se nedá vyválet. Tedy, dá, ale výsledek nic moc.

Váš Viggo.

VIGGO TESTOVAL „PEČENÉ“ GRANULE ZNAČKY MAGNUSSON, RECEPTURU MEAT AND BISCUIT, ADULT

HODNOCENÍ: VIGGO DÁVÁ