Pejsek s enormním sexuálním apetitem dokáže svému páníčkovi připravit pěkně krušné chvilky. Zatímco se chlupáč trápí tím, kde uspokojit svou nevybitou potřebu, jeho majitel se trápí otázkou – co s tím?

 

Při každé návštěvě trne hrůzou, jestli to na jeho čtyřnohý doprovod přijde nebo ne. Ne každý člověk totiž dokáže pochopit tak náhlý nával psí lásky směřované k jeho nohám či polštáři od sedačky.

Než se však začne s tvrdými výchovnými metodami, je dobré si uvědomit jak, a kdy to začalo. Je váš pejsek mladý nebo starší? Jak jste se zachovali, když to udělal poprvé? Nezasmáli jste se? To by mohl pes považovat za pochvalu a s cílem vás pobavit znova si vytvořil tento nepříjemný návyk.

K mládí patří láska, a to platí i v psím světě. Nicméně už v této vývojové fázi je třeba začít s tréninkem v potlačování. Následky nevyslyšených sexuálních pudů jsou problémem zejména u malých ras. Pokud si za svůj cíl vybírá pes polštář nebo plyšáka, beze slov a bez emocí mu ho vezměte. Jen důsledným přístupem ho můžete tohoto nešvaru odnaučit. Pokud si však vybírá pes lidskou nohu – je to zcela jiný případ a jedná se o projev dominance. Může se stát, že se majiteli nepodaří potlačení psa naučit, a zlozvyk trvá dále. V takovém případě se zřejmě jedná o hypersexualitu.

Pes jí samozřejmě trpí, protože nemůže dosáhnout přirozeného uspokojení. Zde je na místě se poradit s veterinářem o možnosti kastrace či hormonální léčbě. V dnešní době můžete svému náruživci pořídit i sexuální hračku typu nafukovací panny. Ale z výchovného hlediska – pokud ho v této činnosti podporovat nechcete – by se jednalo vyloženě o chybu.

Proč to dělá? Buďte trpěliví a odhalte příčinu!

 

SEXUÁLNÍ HRAČK

Hot Doll je speciální hračka nebo spíše pomůcka pro pejsky (ale i fenky), kteří mají zvýšenou sexuální potřebu. Nabízí elegantní řešení jejich choulostivého problému. S nápadem na její výrobu přišel tým francouzských designerů studia Feel Addicted.

Hračka je svou velikostí určená pro středně velké psy (22-46 cm v kohoutku), je vysoká 40 cm, dlouhá 65 cm. Figurína připomíná fenku, materiál je recyklovatelný polyetylen odolný vůči UV záření. Hračka je dostatečně pevná, aby unesla váhu psa. Vyrábí se v černé nebo bílé barvě. V případě potřeby ji jednoduše vyčistíte teplou vodou se saponátem, otřete měkkým vlhkým hadříkem vymáchaným v čisté vodě a necháte oschnout. Nutné je ovšem také vyčistit silikonový otvor ve tvaru kornoutku, který je pod ocáskem, což pro některé páníčky může být problém.

Mnoho pejsků využívá své hračky v podobě plyšových medvědů, polštáře, ale mnohdy i samotné páníčky. K ukojení jejich touhy neváhají využít nejlépe páníčkovu nohu, návštěvu nebo malé děti. Díky této ergonomicky tvarované hračce by se váš sexuálně nadržený pejsek mohl uspokojit a zklidnit. U nás je již tato hračka také k sehnání, v nabídce ji mají různé e-shopy chovatelských potřeb. Cena se pohybuje kolem 5 000Kč (náhradní kornoutky vyjdou na přibližně 500Kč).
Hot Doll se ve Francii těší velké publicitě a popularitě. Byla také vystavována na největších designérských veletrzích ve Francii, Německu, Itálii a Belgii.
Mnozí veterináři mají na hračku zcela odlišný názor. Doporučují spíše důslednou výchovu, pejska ihned usměrnit do patřičných mezí, případně ho pořádně zaměstnat tréninkem, který ho unaví a odvede od sexuálních choutek. Pes by nikdy neměl zkoušet svoje dominantní chování na návštěvách. Páníčkové by také měli svým pejskům umožnit co nejvíce her s ostatními psy. V některých případech pomůže kastrace, výsledky jsou ovšem individuální.