Byla to veliká, svalnatá, kudrnatá brunetka. Když ji uviděl, jako by do něj udeřil blesk. Byla to láska na první pohled. Ne, tohle není červená knihovna. Tohle je příběh ze života zvířat…

 

Opravdu se to stává. A objekt vaší lásky může být opravdu roztodivný. Jen se zeptejte žlutého labradora Jakea. Když byl Jake mladší, jako každý puberťák se několikrát zamiloval – jednou to byla jeho žlutá labradoří kamarádka Gracie, pak zase voňavá australačka od sousedů, prostě běžné románky.

Žádná psí kráska ho ale neupoutala tak, že by s ní navázal hlubší vztah. Až jednoho dne se byl s paničkou Marií Goodallovou projít kolem bizoního výběhu v San Francisku, kde žije. Procházeli se v ranním slunečném světle, když tu měli pocit, že je něco pozoruje. Tedy ne je oba. Jakea. Kolem nikdo nebyl – jen ve výběhu se popásala osamělá bizoní samice. A zírala rovnou na labradora Jakea.

Byla to veliká, svalnatá, kudrnatá brunetka. Když ji uviděl, jako by do něj udeřil blesk. Byla to láska na první pohled. Větřil směrem k ní a nemohl se toho pachu nabažit. Sklopil uši dozadu a zíral na ní. Nemrkal, prostě zíral. Panička se ho pokusila odvést, ale nenechal se. I bizoní samice se zdála žlutým labradorem okouzlena. Sklonila se, aby měla hlavu na jeho úrovni a očichávala ho přes plot.

Panička Jakea sice nakonec odvedla, pes ale celou cestu domů zoufale pokňourával a i ze spaní vrtěl ocáskem. Zamilovaní se setkávali takřka denně. Dcerka majitelky, osmiletá Laura, pojmenovala bizonici Sheila. I když byli ve výběhu i jiní bizoni, Jake si jich nevšímal – měl oči jen pro ni.

Začínalo to být vážné. Jake už si nechtěl hrát se psí kamarádkou Gracie. Zajímal se jen o bizoní samici. A tak se jeho panička spolu se svou dcerkou rozhodly, že by se Jake měl vyslovit. Jistě, bylo to domluvení manželství, ale tihle dva by si radnici a oddávajícího asi těžko zařídili sami. Jake jako pes samozřejmě nemůže pokleknout a požádat svou vyvolenou o ruku, natož jí navléct prsten. A tak jeho rodina obřad poněkud zjednodušila. Laura a její kamarádi upekli svatební dort a vyrobili přáníčka. Jake dostal sváteční obojek, jeho vyvolená ovšem zůstala svá – a tedy naprosto přírodní. Už na svého ženicha čekala v doprovodu ostatních bizoních samic, nejspíš družiček. A pak uviděla svého nastávajícího a rozcválala se mu v ústrety. Panička se ujala role ceremoniáře, malá Laura řekla Ano místo Sheily a její kamarád Tim zastoupil ženicha.

Žádné házení kytice, žádní plačící rodiče, byl to krásný den. Jake sežral svůj díl dortu, ochutnat přes plot dostala i Sheila.

Manželství Sheily a Jakea zůstane v platonické rovině. Trvá už sedm let a oba manželé na sebe hledí stejně zamilovaně jako první den. Pokud tedy Jake nevyplaší kočku nebo Sheila nenajde obzvlášť chutnou trávu – ale tyto koníčky si navzájem tolerují.

Pro ty, kdo je znají, jejich jména doplňují dlouhý seznam slavných dvojic.

Romeo a Julie. Tristan a Isolda. Jake a Sheila. Jak prosté.