Olivový olej není zdravý pouze pro lidi – prospěje i vašim čtyřnohým mazlíčkům!

Olivový olej, to je dnes základ zdravé kuchyně. Tak proč ho nenalít i do psí misky? Kromě kokosového a rybího oleje (bohatého na Omega mastné kyseliny) je právě olivový olej nejzdravější. Do misky (ať už krmíte granulemi nebo syrvou stravou) se ho vyplatí přidávat hned z několika důvodů.

1. Chutná skvěle!

Některým psům suché krmivo příliš nejede. Co jim ho zkusit ochutit lžící olivového oleje? Obecně psům chutná a mastnější granule se jim lépe přijímají.ideálně používejte panenský olivový olej, za studena lisovaný, je kvalitnější.

2. Pomáhá snižovat váhu!

I naši miláčci mohou stejně jako my trpět obezitou. Pokud váš pes potřebuje pár deka nebo kil shodit, olivový olej pomůže nastartovat trávení. Nenasycené tuky v něm obsažené podporují spalování tuků a odbourávání tukových buněk.

3. Zajišťuje ideální kondici!

Olivový olej je bohatý na nenasycené tuky, má blahodárný vliv na cévní systém a na onemocnění cukrovkou. Obsahuje také látky, které preventivně působí proti rakovině.

4. Podporuje imunitní systém!

Olivový olej obsahuje antioxidanty a tedy pomáhá funkčnosti imunitního systému bojovat s onemocněními. Obzvlášť důležité je je jeho podávání na podzim,kdy se měné počasí.

5. Prodlužuje život!

Olivový olej zabraňuje předčasnému stárnutí díky tomu, že obsahuje antioxidanty. Psi žijí krátce, tak proč by navíc měli předčasně stárnout?

6. Prospívá mozku!

Olivový olej pomáhá zpomalovat stárnutí mozkových buněk, doporučuje se podávat ho stránoucím psům denně. Obzvlášť důležité je jeho podávání pro psi, kteří zaměstnávají hlavu častěji – border kolie nebo třeba pudly.

7. Je to zdroj energie!

S denní dávkou olivového oleje se bude vašeu psu lépe dýchat a krevní oběh bude plynulejší. Důležité je jeho podávání hlavně pro brachycefalická plemena jako je anglický buldok.

8. Váš pes bude krásnější!

Olivový olej nepomůže jen vašim vlasům – i psí srst bude po jeho podávání lesklá a hydratovaná a bez lupů.

Přesvědčili jsme vás? Takže, až si příště budete dělat salát, nezapomeňte s olivovým olejem také na misku vašeho psího kamaráda!